СТОРІНКАМИ ЖИТТЯ СЕМЕНІВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ №2
Свідоме життя кожної людини починається зі школи. Саме в ній навчаються любити батьків, шанувати рідних і близьких. Школа формує культуру людини, її світосприйняття, навчає законів життя і дає впевнений поштовх до майбутнього. Ми хочемо вас, шановні відвідувачі нашого сайту, ближче познайомити з нашим навчальним закладом – Семенівським НВК № 2 і запрошуємо помандрувати сторінками його життя, адже навчальний заклад, як і людина, має свою долю, свою історію і традиції.
Відновивши і вивчивши історію нашого навчального закладу, ми виділили в ній такі етапи:
З 1938 року – початкова школа – завідуюча Митник Люся Мойсеївна
З 1944 року – семирічна школа – директор Демченко А.П., заступник Ваганій Д.Ф.
З 1956 року – середня школа – директор Проскура О.М., заступник Полторак Л.С.
З 1958 року – директор Кізь О.М., заступники Полторак Л.С., Божко Т.А.
З 1970 року – восьмирічна школа – директор Кізь О.М., заступник Чайка Л.Я.
З 1977 року – директор Ятло Г. Г.
З 1980 року – середня школа – директор Ятло Г. Г., заступник Чайка Л.Я.
З 1983 року – директор Сірченко Г.М.
З 1987 року – директор Колінько В.І.
З 1992 року – директор Сірченко Г.М.
З 1995 року – загальноосвітні школа з ліцейними класами
З 1998 року – навчально-виховний комплекс – Директор Сірченко Г. М., заступники Шудря Л. М., Кравцова Л. П.
З 2006 року – при школі відкрито дитячий садок
З 2015 року – директор Шудря Л. М., заступники Кравцова Л. П., Вольська Л.В.
Семенівський навчально-виховний комплекс №2 включає до свого складу такі структурні підрозділи:
- загальноосвітнню школу;
- профільні класи;
- студію образотворчого мистецтва;
- дитячий садок.
Історія Семенівського навчально-виховного комплексу №2 розпочинається з 1938 року, коли на кошти Веселоподільского цукрокомбінату була побудована початкова школа (завідуюча – Митник Людмила Мойсеївна). Розбудовувався завод, росло заводське селище, збільшувалась кількість учнів. У 1944 році школа стала семирічною. На той час вона налічувала 800 учнів, а навчання проводилось у кількох пристосованих приміщеннях. З того часу школа кілька разів міняла свій статус: з 1944 року – семирічна школа ( директор Демченко А.П., заступник Ваганій Д.Ф.); з 1956 року – середня школа (директор Проскура О.М., з заступники Полторак Л.С.). У 1958 році школа налічувала 835 учнів, у класах навчалось по 40 учнів, навчання проводилось в дві зміни. Просторого приміщення для школи не було. Під керівництвом новопризначеного директора О. М. Кізь розпочато і завершено будівництво нового приміщення методом «народної будови».
З 1970 року школа реорганізовується у восьмирічну (директор Кізь О.М., з 1977 року – Ятло Г.Г., заступники – Божко Т.А., Чайка Л.Я.).
1980 рік став знаковим для історії школи. Для школярів селища гостинно відкрило двері нове трьохповерхове приміщення, збудоване на пустищі неподалік від старого. Школа знову отримала статус середньої. Спочатку директором школи був Ятло Г.Г., з 1983 року колектив школи очолила педагог-новатор, творча, енергійна особистість Г.М. Сірченко. Завдяки її зусиллям відкриваються ліцейні класи філологічного та історико-філософського профілю, навчальний заклад отримав статус загальноосвітньої школи з ліцейними класами, а з 1998 року – Семенівського навчально-виховного комплексу №2 (директор Г.М. Сірченко, заступники – Л.М. Шудря, Л.П. Кравцова). До складу навчально-виховного комплексу входили такі підрозділи: загальноосвітня школа, профільні класи, студія образотворчого мистецтва. Кількість профілів з часом розширилась. Додалися інформатико-математичний, економіко-правовий, мистецтвознавчий, технологічний. Школа налічувала від 350 до 600 учнів.
В історії школи можна виділити такі яскраві події.
1997 рік – відкриття студії образотворчого мистецтва «Золота палітра».
Студію образотворчого мистецтва очолила випускниця школи, учитель образотворчого мистецтва Ж.О. Романенко, учитель вищої категорії, учитель-методист, абсолютний переможець обласного етапу конкурсу «Учитель року – 1999». Протягом 20 років діяльності художня студія стала візитною карткою навчального закладу, а естетичне виховання – одним з пріоритетних напрямків роботи школи.
Заняттями образотворчою діяльністю охоплені діти від 4-5 річного віку до 17 років включно. Протягом навчального року формується від 6 до 8 вікових груп для щоденних занять. Основними видами роботи є: малювання водяними, олійними, як шкільними, так і художніми, водоемульсійними, акриловими фарбами. Використовується також природний матеріал, гіпс, пластилін, папір, тощо.
Основним показником роботи студії є організація виставок.
Організація виставок – це, насамперед, демонстрація рівня та зростання майстерності дітей в плані образотворчої грамотності, це є престижним та почесним для кожного учня.
Традиційні змінні виставки створюються за сезонним принципом (осіння, зимова, весняна) за календарно-обрядовим принципом (новорічна, великодня), та тематичні: до визначних дат, ювілеїв видатних людей, тощо
Важливим виховним моментом є створення постійно діючих виставок, або картин інтер’єрного призначення.
Особливо прийнятні і ефективні колективні роботи з використанням нестандартних матеріалів: туалетного паперу, тканини, клею, гороху, пшона, клею, гіпсу, тощо.
Діти відчувають, що їхня художня праця використовуватиметься для оформлення і прикрашення інтер’єрів шкільного приміщення. Силами студійців було оздоблено другий та частково перший поверх .
До активної роботи з оформлення шкільного приміщення активно залучаються випускники школи, що свідчить про результативність навчально-естетичного процесу у навчальному закладі.
Важливим засобом формування наукового мистецького та образотворчого світогляду є написання науково-дослідницьких робіт МАН. Студійці отримали ряд перемог на районному та чотири призові місця на обласному рівні.
2005 р. – 2 місце в обласному етапі МАН з роботою Петросян Крістіни на тему: «Графічні матеріали та техніки»;
2006 р. – 2 місце в обласному етапі МАН з роботою Клименко Анастасії на тему: «Культові споруди Семенівського району»;
2008 р- 3 місце в обласному етапі МАН з роботою Соловйової Анни на тему «Барокові споруди Полтавщини»;
2009 р. – 1 місця на районному етапі МАН, лауреати обласного етапу Ткаченко А., з роботою «Модерн в світовій та українській архітектурі.» та Соловйова А. З роботою «Класицизм в архітектурі Полтавщини.»;
2015 – 2 місце в обласному етапі МАН з роботою Романенко Богдани на тему «Особливості української народної керсетки»
Ефективність та результативність роботи студії відображується у підсумках районнних та обласних конкурсах дитячих малюнків:
Вихованці студії приймають участь у всіх пропонованих районним, обласним відділом освіти та районним будинком дитячої та юнацької творчості конкурсах дитячих робіт.
Як правило, це такі конкурси, як: сезонні, до річниць голодомору, Чорнобильської катастрофи, до Дня Перемоги, до шевченківських днів (2 призери обл. рівня, 2008 р.) «Податки очима дітей» (3 призери обласного рівня, 12 призерів районного рівня за період від 2007 по 2015 р, – «Майбутнє лісу в руках дітей» (1 призер кущового та обласного рівнів(1,2, 3 місця) на протязі 4 років), «ДАІ – безпека руху та життя» (3 призери районного рівня), «Барвисте перевесло» (2 грамоти 3 ступеня обл. рівня, 2011р. ), «Професія моєї мрії» (5 робіт відзначено Дипломами та грамотами обласного рівня), «Зимова фантазія» – конкурс художників-фітодизайнерів (2 учні відзначені грамотами лауреатів конкурсу),
Найактивніші студійці в історії НВК №2: Петросян Крістіна, Клименко Анастасія, Клименко Олена, Грищенко Тетяна, Задорожня Тетяна, Тороп Юлія, Соловйова Анна, Касяненко Яна, Сухопарова Юлія, Ткаченко Антон, Пилипенко Олена, Романенко Богдана, Сінельник Олексій, Підгорна Анастасія, Чебан Катерина., Пилипенко Софія, Снігирь Олена, Міщенко Юлія.
Для студійців і гостей декілька занятть студії мистецтвознавчого спрямування проведені у формі клубних засідань, (Клуб любителів мистецтва) досвід яких був розповсюджений методистом обласного інституту післядипломної освіти. Халецькою Л.Л.
Суть даних засідань полягає у створенні відносно сталої групи старшокласників (можна залучати дітей середнього шкільного віку) для мистецько-просвітницької діяльності, так званого «Клубу за інтересами», метою якого є реалізація культурних вподобань учасників, популяризація мистецтва. Учасниками даного клубу, групи проводились різнопланові мистецькі заходи: творчі читання, презентації, вечори, виховні години, творчі зустрічі.
На ці клубні заняття запрошуються молодші учасники студії, що сприяє наступності у вивченні предметів естетичного циклу.
У виставковій діяльності у найближчих планах організація персональних виставок. Оригінальністю і новаторством даних виставок є те, що таким чином звертатиметься особлива увага на особистість юного художника, на його уподобання та внутрішній світ. Це досягатиметься наявністю біля малюнків фотографії юного митця з короткою анотацією творчості дитини. Такий новий, індивідуальний підхід сприятиме творчому розвитку окремо взятої дитини і зробить працю юних художників більш популяризованою та престижною.
Обрали художню творчість професією свого життя: Клименко Олена, Петросян Крістіна, Грищенко Тетяна, Задорожня Тетяна, Тороп Юлія, Соловйова Анна, Касяненко Яна, Ткаченко Антон, Романенко Богдана, Сінельник Олексій.
Над проблемою естетичного виховання працює вчитель трудового навчання Л.А. Кузуб. Руками її вихованців оформлена рекреація першого поверху. Учні опановують різні техніки прикладного мистецтва. Перевага надається виробам з природного матеріалу: листя, соломки, насіння рослин. Як правило, – це великі панно, які виконують роль інтер’єрного призначення, створюють радісний настрій дітям Щороку під керівництвом учителя учні перемагають в ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання та конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Всього Людмила Анатоліївна мала 19 переможців обласних етапів конкурсів та учнівських олімпіад. Роботи її вихованців – справжні шедеври, у створення яких вкладені і вміння, і фантазія, і довершений естетичний смак, і, звичайно, кропітка самовіддана праця вчителя, і учнів. Вона автор методичних посібників для вчителів, затверджених Міністерством освіти України.
1998 рік – відкриття музею народознавства
7 березня 1998 року при Семенівському НВК №2 заснований музей народознавства.. Все оформлення музею здійснене руками учнів та вчителів. Експозиція розташована у двох кімнатах. Перша кімната – загальний відділ. Там знаходиться куточок національної та народної символіки, демонструються досягнення в пошуковій роботі, тимчасові та постійні виставки експонатів, присвячені тій чи іншій темі чи події: «Семенівщина у Великій Вітчизняній війні», «Бойвий шлях Героя Радянського Союзу В.Д. Кізя», «Народні умільці Семенівщини», тощо.
Друга кімната – внутрішній інтер’єр української хати-світлиці, створений на основі описів старожилів та літератури з народознавства. У світлиці є піч, покуть, лава, піл, мисник, скриня, колиска, жердка, рушники, зразки домотканого одягу, предмети домашнього вжитку.
Всього музей налічує 127 експонатів. Це – знаряддя праці (ціп, прялки, серпи, тощо), предмети домашнього вжитку ( глечики, рогачі, ступка, дерев’яні ночви), предмети інтер’єру (мисник), ярмо для волів, одяг (жіночі та чоловічі сорочки з домотканого полотна, юпки), ікони, рушники. Керівником музею з часу створення була Л.В. Мазанько, з 2006 року – учитель української мови та літератури О.В. Шевченко.
На базі музею постійно працювали краєзнавці загони: “Калина”, «Факел», «Краєзнавець» «Пролісок», які були переможцями та лауреатами обласних конкурсів, що проводилися в рамках краєзнавчих експедицій «Краса і біль України», «Історія міст і сіл України», «Сто чудес України», «Моя Батьківщина Україна». Пошуковцями зібрано матеріал про таланти нашого краю – письменників, поетів, народних умільців.
У музеї відбуваються зустрічі з цікавими людьми, життєвий і творчий шлях яких описують члени пошукового загону «Калина». Протягом останнього року відбулися зустрічі з місцевим краєзнавцем Євгеном Бутенком, ветеранами редакції районної газети Валерієм Зінченком, Валентиною Вовк, талановитим селекціонером Петром Шудрею
Члени пошукового загону «Калина» рік за роком описують життєвий і творчий шлях найвидатніших людей Семенівщини. Серед них поети Василь Шугало та Олексій Дудник, краєзнавець Євген Бутенко, працівники редакції районної газети та Веселоподільської дослідно-селекційної станції.
Крім того, пошуковці вивчають народні звичаї і традиції. На базі зібраного матеріалу учні пишуть наукові роботи.
Матеріали пошуку експонуються у шкільному музеї народознавства, де з ними ознайомлюються учнів усіх вікових груп. Вони стали підґрунтям для написання та захисту науково-дослідницьких робіт з народознавства та прикладного мистецтва: «Особливості рогозоплетіння в Семенівському районі» «Семенівський ярмарок», «Демонологічні сили у віруванні наших предків». Усі наукові роботи відзначені дипломами на обласному огляді-конкурсі.
1998 рік – відкрито пришкільний інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості.
З метою пошуку обдарованих дітей із віддалених населених пунктів та розширення учнівського контингенту у приміщенні колишньої стоматологічної лікарні, яке знаходиться поряд зі школою, відкрито пришкільний інтернат. Інтернат розрахований на 20 учнів. Для учнів, які проживають в інтернаті створені умови для навчання і розвитку.
1999 рік – школу реорганізовано в навчально-виховний комплекс №2; започатковано проведення щорічного фестивалю «Шкільне сузір’я»
У рік реорганізації середньої загальноосвітньої школи в навчально-виховний комплекс було започатковано традицію проведення щорічного фестивалю «Шкільне сузір’я» який проводився в травні в приміщенні будинку культури цукрозаводу. На ньому підбивалися підсумки досягнень учнів та вчителів у науці, мистецтві, спорті. Це було великим святом не тільки для колективу школи, а й для громадськості селища.
2000 рік – отримана ліцензія на підготовку робітничої професії “Оператор комп’ютерного набору»
Перші сучасні комп’ютери школа придбала самостійно. З ініціативи директора школи укладено догорів з Веселоподільським бурякорадгоспом про те, що зібрані учнями буряки, які лишилися на полі, школа може поміняти на цукор. За кошти, реалізовані від продажу цукру придбано 7 комп’ютерів.
Учителем інформатики з 1999 року працює Кузуб Ю.А. учитель вищої категорії, учитель-методист, нагороджений нагрудними знаками «Кращий за професією», «Відмінник освіти України» та «Василь Сухомлинський». Завдяки йому учні школи отримують високий рівень знань з інформаційних технологій, інформатики, є конкурентноспроможними на рівні області та країни. З 2000 року випускники школи отримували робітничу професію оперетора ком’ютерного набору. У 2005 році на базі навчального закладу розпочато навчання комп’ютерної грамотності вчителів району та області за програмою «Intel®. Навчання для майбутнього». У 2008 році здійснена комплексна комп’ютеризація школи. Оцього року одержано НКК за проектом «Рівний доступ до якісної освіти» та створено локальну шкільну комп’ютерну мережу з виділеним сервером та виходом до Глобальної мережі; забезпечено комп’ютерами навчальні кабінети школи.
Відкриття дошкільної групи 2006 рік
Мета створення дошкільної групи в складі Семенівського НВК №2 – дати впевнений старт дітям п’ятирчного вікудо шкільного життя.
Заняття проводяться в окремому приміщенні. Для дошкільнят обладнані дві спальні, їдальня, навчальний клас, кімната для занять спортом. Всюди панує естетика, затишок. Приміщення обладнане за рахунок коштів спонсорів та батьків. Багато елементів інтер’єру створено вмілими руками вихователів та керівником художньої студії. Тож не дивно, що бажаючих записати дітей у дошкільну групу, дуже багато. Тридцять три вихованці групи навчаються за програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». У плані роботи групи – систематичні заняття художньої студії, який проводить керівник студії, учитель вищої категорії Жанна Олександрівна Романенко та заняття з музики (музичний керівник Борис Іванович Долина). У плані роботи групи – систематичні заняття художньої студії, заняття з музики, англійської мови. Вихователі – випускниці школи Підгорна Л.Л. та Юрченко Ю.М.
2009 – 2010 роки – організація громади «Благодійний фонд сприяння розвитку навчально-виховного процесу в Семенівському НВК №2» (голова Кравцова Л.П.), до якої входять батьки учнів, учителі, меценати (всього 455 членів), бере участь у програмі ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та втілює в життя два мікропроекти «Енергозберігаючі заходи в Семенівському НВК №2»на загальну суму 339566 гривень. У рамках виконання проекту в приміщенні Семенівського НВК №2 здійснено заміну старих дерев’яних вікон на металопластикові. Роботи над реалізацією мікропроектів згуртували педагогічний, учнівський колективи та батьківську громадськість навчального закладу, збагатили досвідом проектної роботи. Організація громади продовжує свою діяльність по зміцненню матеріальної бази школи.
Протягом останніх 35 років зріс професійний рівень педагогічного колективу, напрацьовано певний досвід по вибору оптимальних форм навчання і виховання учнів.
9 вчителів взяли участь в обласному конкурсі “Учитель року». З них призерами конкурсу стало 3 вчителі. Звання вчитель-методист отримали 10 учителів, «старший учитель» – 9 учителів, “Відмінник освіти України» – 3, державними нагородами та відзнаками нагороджено—7 учителів, вищу кваліфікаційну категорію мають 17 вчителів школи.. Педагогічний колектив налічував 37- 40 осіб.
На базі школи постійно проводяться обласні та районні семінари. у.
За роки існування навчально-виховного комплексу переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад були 83 учні, конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт МАН – 42, лауреатів та переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад (ІV етап) та конкурсів – 23. Шляхом конкурсного відбору вибороли навчання за кордоном – 3 учні.
На обласному та Всеукраїнському рівнях досягнення мали: Буряк В.І., Кравцова Л.П., Кузуб Л.А., Кузуб Ю.А., Момот Г.М., Підгорний В.М., Романенко Ж.О., Скрипніченко Л.Г., Шудря Н.В., Шульга Н.К., Юрченко О.А.
Позакласна робота і навчально-виховному комплексі №2.
Головною проблемою виховної роботи, над якою постійно працює колектив, формування високого рівня культури школярів та розвиток їх творчих здібностей. На базі школи постійно діють гуртки та спортивні секції, створені творчі колективи. Найвищі досягнення мали неодноразовий переможець і призер обласних конкурсів, духовий оркестр «Квітограй» (керівник Б.І. Долина), створений у 2011 році., до 10 річниці незалежності України; екологічна агітбригада «Пролісок» (керівник В.І. Буряк).
З 2000 року у школі діє шкільна президентська республіка. Президента учнівського самоврядування обирають на основі загальношкільних демократичних прямих виборів шляхом таємного голосування. Першим президентом учнівського самоврядування був Олександр Чернишов, випускник 2001 року. Запам’яталася діяльність яскравих особистостей, які займали цю посаду, – Алла Пономаренко (2001 – 2004 р. р.) та Алли Федорченко (2004 – 2006 р. р.). Ними запроваджено нові традиції в організації діяльності учнівського колективу. Створена система дозвілля школярів: конкурси, вечори, фестивалі, спартакіади, змагання, усні журнали, де кожен учень може проявити свою індивідуальність, продемонструвати і розвинути власні здібності.
ЯСКРАВІ ОСОБИСТОСТІ
Ольга Михайлівна Кізь. Директор Семенівської середньої школи №2 з 1958 по 1977 роки. Ветеран другої світової війни. Воювала в 315-му зенітно-артилерійськоу полку на Кавказі, потім – на Далекому Сході. Спочатку була зенітницею, а потім зв’язківцем на комутаторі штабу фронту. Нагороджена медалями «За бойові заслуги», «За оборону Кавказу», «За перемогу над Німеччиною». Із своїм чоловіком, Василем Дмитровичем Кізем, військовим льотчиком, Героєм Радянського Союзу, познайомилася після війни в Харківському інституті. У 1958 року призначена директором Семенівської середньої школи №2. Під керівництвом Ольги Михайлівни було розпочато і завершено будівництво нового приміщення методом «народної будови».
Григорій Григорович Ятло
Навчався у Кременчуцькому ФЗО працював токарем на заводі шляхових машин до початку війни. Війну зустрів 18-річним.
Після 3-ох місячних курсів літав на бомбардувальнику далекої авіації до початку травня 1945 року, потім воював на Далекому Сході. Брав участь у битві на Орловсько-Курській дузі 1943 року у складі 18-ої бомбардувальної дивізії авіації далекої дії. Вісім раз його бойова машина була збита ворогами. Має воєнні нагороди: орден Червоної Зірки, орден Вітчизняної війни, орден «За Хоробрість», 18 медалей. Після війни повернувся в Семенівку. З 1952 року працював у райвиконкомі головою комітету фізкультури і спорту, а потім в райкомі партії інструктором, завідуючим організаційним відділом. Заочно навчався в Полтавському педагогічному інституті. Працював директором заочної школи, а з 1977 року по 1983 – директором Семенівської середньої школи №2. Саме він очолював школу в період будівництва нового нинішнього приміщення.
Сірченко Галина Михайлівна Творча, активна особистість, талановитий керівник, кваліфікований учитель. Очолювала педагогічнй колектив з 1983 по 2015 роки. Учитель вищої категорії, учитель-методист, нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України» та орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Депутат районної ради двох скликань. За час роботи сформувала висококваліфікований, творчий колектив, здатний самостійно вирішувати навчальні та виховні проблеми. Сприяла створенню доброзичливої, гуманної творчої атмосфери, стосунків взаєморозуміння і взаємоповаги між учителями і учнями. Педагог-новатор.. З її ініціативи школа набула статусу навчально-виховного комплексу. За пропозицією директора, при врахуванні творчих ідей учителів, започатковано багато шкільних традицій, створено художню студію, шкільний музей народознавства, здійснена комп’ютеризація школи, відкрито пришкільний інтернат та дошкільну групу. Зміцнилася матеріальна база навчального закладу.
Матеріали про роботу школи друкувалися в газетах «Зоря Полтавщини», «Перше Вересня», «Вісник Семенівщини», журнал «Імідж сучасного педагога», «Педагогіка математики і природознавства» , демонструвалися по обласному та Всеукраїнському телебаченню.
Шульга Ніна Костянтинівна Працювала учителем української мови та літератури з 1968 по 1915 роки. Учитель вищої категорії, учитель-методист. Член Міжнародної організації «За чистоту мови».. Виховала плеяду переможців ( 22 учні – ІІІ (обласного) та 14 учнів IV (Всеукраїнського) етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади української мови та літератури, 8 – ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Її учні – не однократні переможці Всеукраїнських літературних конкурсів, творчих робіт та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Разом із своїм вихованцем Тарасом Цимбалом (зараз викладач кафедри соціології Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка) зустрічалася з Президентом України. Має нагороду від Президента України.
Методичні творчі роботи вчителя неодноразово друкувались у фахових газетах та журналах Постійно перебувала в пошуку нових форм і методів проведення уроків Давала учням міцні знання. Залучала їх до кращих здобутків української духовної культури.
Колінько Василь Іванович. У 1987 році був призначений на посаду директора, а з 1992 року понад 20 років незмінно працював педагогом організатором. Мав вищу кваліфікаційну категорію. Був фанатом фотомистецтва. Скільки миттєвостей шкільного життя багатьох поколінь випускників закарбовано на його фотознімках. Був наділений непересічним акторським талантом. Кілька років підряд виконував головну роль славетного байкаря Леоніда Глібова на святі Веселої мудрості у Веселому Подолі. Передавав свій талант дітям. Створив плеяду юних читців-гумористів, які часто були дипломантами обласних конкурсів та родзинкою шкільних свят. Його науку мистецтва конферансу і досі пам’ятають кращі шкільні ведучі. Сам мав чудову дикцію. Його називали «нашим шкільним Левітаном». Багато часу віддавав підготовці радіопередач. Дбав про озеленення шкільного подвір’я. Безліч дерев посаджено і доглянуто під його керівництвом. Мав витончений естетичний смак. Був чудовим оформлювачем, декоратором. Будь-яку роботу робив ретельно, скрупульозно, не шкодуючи здоров’я і часу, заради досягнення максимального результату.
1980 рік – відкриття нового приміщення школи.
1986 рік – відкриття музею народознавства.
1997 рік – відкрито студію образотворчого мистецтва
1998 рік – відкрито пришкільний інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості.
1999 рік – школу реорганізовано в навчально-виховний комплекс №2; започатковано проведення щорічного фестивалю «Шкільне сузір’я».
2000 рік – отримана ліцензія на підготовку робітничої професії “Оператор комп’ютерного набору”.
2005 рік – розпочато навчання комп’ютерної грамотності вчителів району та області за програмою «Intel®. Навчання для майбутнього».
2006 рік – відкрито дошкільну групу.
2008 рік – одержано НКК за проектом «Рівний доступ до якісної освіти » та створено локальну шкільну комп’ютерну мережу з виділеним сервером та виходом до Глобальної мережі; придбано шкільний автобус для підвозу учнів. обладнано спортивну кімнату для вихованців дошкільної групи та початкової школи; забезпечено комп’ютерами навчальні кабінети школи.
2010 рік – У школі створена організація громади „Благодійний фонд сприяння розвитку навчально-виховного процесу в Семенівському НВК №2”, до якої входять батьки учнів, учителі, меценати. З 2009 року ОГ бере участь у програмі ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” та втілює в життя мікропроект „Енергозберігаючі заходи в Семенівському НВК №2”. Проект, частину якого вже реалізовано, передбачає заміну вікон школи на металопластикові..
2016 рік — відкриття тренажерної зали.
2016 рік — придбання нових комп’ютерів (14+1).
2017 рік – передача Семенівського НВК №2 Семенівської районної ради Полтавської області з 01.09.2017 р. із спільної власності територіальних громад сіл, селища Семенівського району у комунальну власність Семенівської об’єднаної територіальної громади в особі Семенівської селищної ради(рішенням Семенівської районної ради сімнадцятої позачергової сесії сьомого скликання).